Πάλεψε" αλλά έχασε τελικά ο Ορφέας Ξάνθης 2-0 απο την Αναγέννηση στη Καρδίτσα-Ήττα και της Μηχανιώνας

Δεν υπάρχουν σχόλια

Αδύναμος ο κρίκος ο Μανιάς που βρέθηκε σε κακή μέρα!

Πάλαιψε αλλά δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα σήμερα στον αγώνα μπαράζ για την άνοδο στην Super League 2 ο Ορφέας Ξάνθης αφού έχασε τελικά στην Καρδίτσα απο το φαβορί του ομίλου Αναγέννηση με σκορ 2-0.

Η ομάδα του Ορφέα Ξάνθης αγωνίστηκε με μπλέ εμφάνιση, αφού τα κιτρινόμαυρα φορούσε η Αναγγέννηση.

Δεν πειράζει...ΨΗΛΑ  το κεφάλι, έχουμε άλλους τρεις αγώνες για τη συνέχεια.  Ένα καλό εκτός έδρας αποτέλεσμα θέλουμε την Μηχανιώνα που έχασε επίσης σήμερα..

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Η ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο χωρίς ωστόσο να απειλήσει ιδιαίτερα την ομάδα της Καρδίτσας.

Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΡΦΕΑΣ Ξάνθης με το που δέχτηκε το τέρμα με εκτέλεση φάουλ του Πολίτη, που έστειλε την μπάλα να καρφωθεί στο στο αριστερό παραθυράκι του Μανιά που έχει ευθύνη για το γκολ που δέχτηκε.

Στην συνέχεια το παιχνίδι απέκτησε ένταση καθώς υπήρξαν δυο μεγάλες διακοπές, ενώ ο διαιτητής έδειξε κόκκινη σε παίκτη των γηπεδούχων για χτύπημα εκτός φάσης (είναι χαρακτηριστικό ότι ο αγώνας έληξε στο 101′ καθώς κρατήθηκαν δέκα γεμάτα λεπτά καθυσερήσεις).

Παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα ωστόσο, ο Ορφέας Ξάνθης δεν μπόρεσε να γυρίσει το παιχνίδι, ενώ στο 87′ δέχτηκε δεύτερο τέρμα σε μακρινό γυριστό σουτ του Λώττα από τα 30 μέτρα, με την μπάλα να σκάει μπροστά από τον Μανιά που δεν μπόρεσε να αντιδράσει ούτε αυτήν τη φορά.

Σημειώνεται ότι στις  καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος έσωσε κυριολεκτικά πάνω στην γραμμή τον Ορφέα Ξάνθης από το να δεχτεί ένα τρίτο τέρμα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Θεολόγης, Γκουγκούδης, Κουτρομάνος, Παπαδήμας, Nίκιτς, Μπλαντένοβιτς, Μπιτέλης, Πολίτης, Μπακρατσάς, Τζέκος, Χασομέρης

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Μανιάς, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Παπαδόπουλος, Μαυρόπουλος, Χαλήλ Τανζού, Βουλγαρίδης, Μελισσόπουλος Α., Τορομανίδης, Πασχαλάκης