Ο Τσόλακ έστειλε τον ΠΑΟΚ στον τελικό του Κυπέλλου

Δεν υπάρχουν σχόλια

Ο ΠΑΟΚ, μετά από μια αναμέτρηση, για… γερά νεύρα, στο Καραϊσκάκη με τον Ολυμπιακό, κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό, αφού αναδείχτηκε ισόπαλος με τους «ερυθρόλευκους», με σκορ 1-1.

Το παιχνίδι, πήγε στην παράταση, αφού για 90 λεπτά καμιά από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Στη συνέχεια, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελ Αραμπί.

Ομως ο Δικέφαλος κατάφερε να απαντήσει και να «κλέψει» την πρόκριση, με γκολ του Τσόλακ.

Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο αγώνα στην Τούμπα, οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 0-0.

Ο Ελ Αραμπί, ο σκόρερ του Ολυμπιακού εκτέλεσε και κέρδισε το πέναλτι,  αφού ανατράπηκε από τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη.

Αρχικά, ο διαιτητής δεν καταλόγισε τίποτα, όμως με τη χρήση του VAR, το πέναλτι δόθηκε στους γηπεδούχους.

Η απάντηση του ΠΑΟΚ ήρθε στο 108, όπου μετά από γύρισμα του Ολιβέιρα, ο Αντόνιο Τσόλακ βρήκε δίχτυα.